SENDİKAMIZIN KURULUŞUNUN 11’İNCİ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN…

SENDİKAMIZIN KURULUŞUNUN 11’İNCİ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN…


Sivil Memurlar Sendikası; Türkiye Büyük Millet Meclisi, Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nde görevli Devlet Memurlarına sendikal hakkı hukuk mücadelesinin sonunda Anayasa Mahkemesi kararıyla  kazanarak, faaliyet gösterdiği kurumlarda 11 yıldır en büyük bağımsız sendika olmanın gururunu ve onurunu yaşamaktadır. 


Sivil Memurlar Sendikası; sendikal hak ve özgürlüklerin, milli birlik ve beraberliğin garantisi, demokrasinin ve Cumhuriyet değerlerinin yılmaz savunucu ve üyelerinin insan onuruna yakışır emek mücadelesinin öncüsü olmuştur.  


Sivil Memurlar Sendikası üyesi ile birlikte bu onurlu mücadelede 11 yılını geride bırakmıştır. Bundan sonra da üyesinin hak ve menfaatlerine yönelik çalışmalarına azim ve kararlıkla hız kesmeden yoluna devam edecektir. 


Sivil Memurlar Sendikasına ve bugüne kadar verdiğimiz hak mücadelesine emeği geçen, başta bizlere bu gururu ve onuru yaşatan 51 kurucu üyemizi saygı ile, onursal başkanımız rahmetli Akif TUTKAÇ’ı rahmet anıyoruz. Sendikamızda bir şekilde görev almış tüm büyüklerimize, arkadaşlarımıza sundukları katkıları için teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz.


SİME-SEN Ailesinin 11’nci Kuruluş Yıldönümü Kutlu Olsun!


 “SİME-SEN Onurlu Mücadelenin Adıdır”


SİME-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU ADINA GENEL BAŞKAN

KENAN HALUK BAYTEMİR

Sosyal Medyada Paylaş