SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞININ YETKİLİ SENDİKASI YİNE YENİDEN SİVİL MEMURLAR SENDİKASI OLMUŞTUR.

SAHİL  GÜVENLİK KOMUTANLIĞININ YETKİLİ SENDİKASI YİNE YENİDEN SİVİL MEMURLAR SENDİKASI OLMUŞTUR.

Sivil Memurlar Sendikası Genel Başkanımız Kenan Haluk BAYTEMİR yapmış olduğu açıklama ile 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu gereği her yıl mayıs ayında yapılan üye sayımlarına göre, Sendikamız  Sime-Sen 2024 yılında da Sahil Güvenlik Komutanılığında tekrar yetkili sendika olmuştur.

10 yıldır kesintisiz sürdürdüğümüz yetkili sendika olma başarısını 2024 yılında da elinde tutmaya başaran Sime -Sen ailesi  olarak 11. kez yetkili sendika olma gururunu yaşıyoruz. Bizlere olan güvenlerini perçinleyen üyelerimize ve fedakar iş yeri temsilcimize teşekkür ederiz, dedi.

BAYTEMİR sivil memurlar sendikası 2013 yılnda Anayasa Mahkemesi kararı ile TSK ve Sahil Güvenlik Komutanlığında  görevli kamu çalışanlarına sendika hakkını yasallaştıran Sendikamız bu süre içinde Sahil Güvenlik Komutanlığı yetkisinde olan konular özelinde  üyelerimizden gelen taleplerin büyük bir kısmını yetkili sendika olarak  gerçekleştirdik. 

Ülkemizin Savuma ve Güvenlik kurumlarının yetkili Sendikası olarak Asker ve polislerimizin icra ettiği faaliyetlerin destekçileri olarak görev yapan üyelerimiz, bu kurumların özlük ve malli haklarından da faydalanmalarını tekrar talep ediyor ve Savunma  ve Güvenlik hizmet sınıfı talebimizi yeniliyoruz.

Kurulmuş olduğumuz ilk yıldan itibaren Ülkemizin  bağımsız en büyük Sendikası olarak " Onurlu mücadelenin adı "sloganı ile ilk gün olduğu gibi aynı heyecenla  çalışma hayatına katkı sunmaya devam edeceğiz.


Kenan Haluk BAYTEMİR

Sivil Memurlar Sendikası

Genel Başkanı

Sosyal Medyada Paylaş