SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI GÖREVDE YÜKSELME SINAVI DUYURU EMRİ YAYIMLANMIŞTIR

Yetkili Sendika olduğumuz Sahil Güvenlik Komutanlığı “Görevde Yükselme Sınavı Duyurusu” konulu emri 19 Nisan 2021 tarihinde yayımlamıştır.


Gerçekleşen Duyuruda;


-Gerçekleşecek sınav kapsamında belirlenen kadrolara uygun sınav konuları ve kaynak (mehaz) listeleri tespit edilerek, sınava girecek personelin bu mehazlardan çalışması sağlanacaktır.


-Sınav niteliklerine uygun olan personellerin (aylıksız izinde ve ilgili mevzuatı uyarınca verilen izinleri kullanmakta olanlar dahil) 18.05.2021 tarihine kadar müracaatları gerçekleştirilecek ve şartları uygun görülen personel listesi TSK AĞI ÖRÜN SAYFASINDAN ilan edilecektir.


-Yalnızca bir unvan ve kadro görev yerine ilişkin başvuru yapılabilecek ve başvuru dilekçesinin öğrenim durumu ve diğer istenen belgeler ile birlikte Personel Başkanlığına gönderilecektir.


Gerçekleştirilecek Sınav;


-Çoktan seçmeli (test usülü) ve 50 sorudan oluşacaktır,

  -Sınav süresi 60 dakika sürecektir ve

-100 puan üzerinden değerlendirilecek sınavda, mülakat hakkı (sözlü sınav) kazanabilmek için en az 60 puan alınması gerekmektedir. 


Sınav hakkı elde edecek meslektaşlarımız için Sivil Memurlar Sendikası olarak, elimizden gelen desteği her daim verecek, üyelerimizin ihtiyacı olan sınava hazırlık kitap, online eğitim gibi hizmetlerimizle yanlarında olacağız.


Hali hazırda gerçekleşen ve gerçekleşmesi için duyuruları yapılan 

 Yetkili Sendika olduğumuz kurumların (GENELKURMAY BAŞKANLIĞI, KARA KUVVETLERİ HAVA KUVVETLERİ VE DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIKLARI  VE SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI)  hepsinde gerçekleştirdiğimiz KİK toplantıları ve istişare görüşmelerimiz sonucunda (2020-2022 Pandemi Süreci dahilinde) Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı hakkını üyelerimize ulaştırdık ve ulaştırmaya devam ediyoruz.


Sınava girecek tüm üyelerimize ve meslektaşlarımıza şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz…SİVİL MEMURLAR SENDİKASI GENEL MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaş