MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI SPOR OKULU VE EĞİTİM MERKEZİ YÖNERGESİ YENİLENMİŞTİR


Sivil Memurlar Sendikası olarak; Yetkili Sendikası olduğumuz Genelkurmay Başkanlığı ile gerçekleştirdiğimiz KİK (Kurum İdari Kurul) Toplantılarında ısrarlı taleplerimiz üzerine Milli Savunma Bakanlığı Spor Okulu ve Eğitim Merkezi Yönergesi yenilenmiştir.

Yenilenen Yönerge; Milli Savunma Bakanı Sayın Hulusi Akar tarafından 06 Mayıs 2021 tarihinde onaylanarak, Spor Okulu Ve Eğitim Merkezi Yönergesi TSK NET üzerinden yayımlanmıştır. 

Bir önceki yönergede kısıtlı kullanım hakkına sahip olunan Spor Okulları ve Eğitim Merkezleri için yenilenen yönergenin 33. maddesinde;

“Milli Savunma Bakanlığı’nın kadro ve kuruluşlarında yer alan Genelkurmay Başkanlığı, Kuvvet Komutanlıkları ve ANT İşletme Başkanlığı’nda görev yapmakta olan develet memurları ve bu kurumlardan emekli olanlar ile hak sahibi aile fertlerinin kullanımına açılmıştır.” cümlelerine yer verilmiştir.

Sivil memurlarımızın ailelerinin TSK Spor Okulu Komutanlığın’dan faydalanması hususu SİME-SEN’in meslektaşları için verdiği mücadelenin sonuçlarını aldığını göstermektedir. 

Tüm üyelerimize ve meslektaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz..


SİVİL MEMURLAR SENDİKASI GENEL MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaş