MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI COVİD-19 TEDBİRLERİ KAPSAMINDA KAMU ÇALIŞANLARINA YÖNELİK 28 NİSAN 2021 TARİHLİ GENELGESİNİ YAYIMLADIMilli Savunma Bakanlığı “COVİD-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler” konulu genelgesini 28 Nisan 2021 tarihinde yayımlanmıştır.


YAYIMLANAN GENELGEDE;


- Covid-19 salgının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi amacıyla, çalıştırılma biçimine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemlerinin uygulanabilmesi kapsamında; 


-  ESNEK ÇALIŞMA KURALLARINA TİTİZLİKLE UYULARAK,


-  Tüm hizmetlerin asgari personelle yürütülmesi, (Sağlık, güvenlik, acil çağrı gibi kritik görev alanları hariç)


-  Yine hizmetlerin yürütülmesi adına asgari personel bulundurma kaydıyla kamu kurum ve kuruluşlarında görevli tüm çalışanların 10 Mayıs 2021 Pazartesi ve 11 Mayıs 2021 Salı günlerinde tam gün, 12 Mayıs 2021 Çarşamba günü ise yarım gün idari izinli sayılacakları Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Yunus Emre KARAOSMANOĞLU tarafından bildirilmiştir.


Sivil Memurlar Sendikası olarak; tam kapanma döneminde de Genel Merkez üzerinden faaliyetlerine devam edecektir. Ayrıca üyelerimizin ve ailelerinin sağlığı açısından alınacak kararlara riayet gösterilmesi bizim için önemli olup, tüm ülkemizin bir an önce hastalıktan kurtulmasını temenni ediyoruz.


SİVİL MEMURLAR SENDİKASI GENEL MERKEZİ
Sosyal Medyada Paylaş