EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SİVİL MEMURLARINA VE EMNİYET SENDİKALARINA SAMİMİ DAVETİMİZ


Sivil memurların özlük haklarının ileriye götürülebilmesi, kemikleşmiş olan sıkıntıların  çözülebilmesi için güçbirliği yapılması şarttır. Farklı fikirlere sahip üyelerinin hakkını imar edebilmek için sendika kurma yasağının kardırılması mücadelesini vererek kazanarak (Anayasa Mahkemesinde iptal ettirerek öncü olan) bu ruhla kurulan öncü sendika SİME-SEN olarak, aynı amaç ve ruhla sonra kurulan sendikaların bir an önce birleşerek hedefilerimize daha güçlü ve hızlı ulaşmak gücümüze güç katması en büyük arzumuzdur.


Kardeşçe, beraber alın teri dökerek yıllardır unutulmuş emniyet sivil memurları ile birlikte, haklarının mücadelesi için ayrı ve küçük çatılar altında değil, tek ve güçlü, bağımsız bir çatı altında birleşerek mücadelemizi sürdürmek temennimizdir. 


Sivil Memurlar olarak, Sendikal Yasağı Batı Ülkelerindeki "savunma ve güvenlik hizmet kolu ile bu kurumlarda çalışan kamu görevlilerini örnek göstererek iptal ettirdik, ancak üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen halen "savunma ve güvenlik hizmet kolu"na kavuşturulmamıştır. Bunun engellenmesinde, memuru sadece aidat ödeyen bir sayı olarak gören ama özelliği olan bu hassas kurumlarımızdaki arkadaşlarımızın sesini dahi duyamayan etkisiz ama yetkili sendikalarında katkısı sivil memurların dikkatinden kaçmamıştır.


Sivil memur camiası için ücret, çalışma koşulları ve özlük haklarında iyileşmenin yolu SAVUNMA VE GÜVENLİK HİZMET KOLU'ndan geçmekte olduğundan, engellenmeye çalışılsa da bu kurumlardaki memurlar olarak güç birlikteliği yaptığımızda sesimizi herkes duymak zorunda kalacaktır.


Haklarımızın temini ve adaletin tesisi için SİVİL MEMURU büro bankacılık ve sigortacılık hizmeti yürüten ve sadece aidat gözüyle gören bir sendikal yapı değil, emeğin ve onurun mücadelesini sergileyecek güçlü ve etkin bir sendikal yapı zorunluluktur. 


Bu amaçla; SİPER-SEN ve ESİM-SEN (Emniyet Genel Müdürlüğü sivil memurları adına kurulan) sendikalarını da, Türk Silahlı Kuvvetleri (Milli Savunma Bakanlığı, Genel Kurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı) ve Güvenlik Kuvvetleri (Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı) çalışanı  SİVİL MEMURLARININ hakları için kurulan ve mücadele veren Türkiye’nin en büyük bağımsız Sendikası SİME-SEN olarak, bu kurumlardaki memurların hak mücadelesini amaçlayarak kurulan tüm sendikaları, tam bir samimiyet ve içtenlikle, kurumsal yapımıza katılmaya, birleşmeye, GÜÇ BİRLİĞİNE ve TEK SES  OLMAYA DAVET EDİYORUZ!!!


           SİVİL MEMURLAR SENDİKASI GENEL MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaş