DEVLET MEMURU ASKER KİŞİ DEĞİLDİR!

DANIŞTAY’DAN YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI GELDİ! SİVİL MEMURLAR SENDİKASI OLARAK JANDARMA VE SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI’NDA ÇALIŞAN ÜYELERİMİZE MÜJDE!!


Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda çalışan devlet memurlarına 03 Ekim 2019’da Jandarma ve Sahil Güvenlik Personelinin Hizmet Esasları Hakkında Yönetmelik tebliğ edilmişti.


Her zaman onurlu mücadelenin savunucu ve öncüsü olan Sivil Memurlar Sendikası olarak tebliğ edilen yönetmelik hükümlerinin 25. maddesi 5.inci fıkrasında yer alan “Devlet memurları amirlerinin katılmalarını emrettikleri tüm tören, toplantı ve yoklamalara katılırlar.” hükmü üyelerimizin menfaatine görülmemiş ve bu konuda hukuk mücadelesine girilmiştir.


Danıştay 2.inci Daire’ye yapılan başvuru incelenmiş olup ilgili madde hükmünün yürütmesinin durdurulması talebimiz uygun görülmüştür.


Bu karar ile birlikte devlet memurlarının asker kişi olmadığı bir kez daha vurgulanmıştır! Onurlu mücadelenin yenilmez savunucusu Sivil Memurlar Sendikası olarak bu davanın takibini yapıp en kısa zamanda kesinleşmiş kararı da müjde olarak sizlerle paylaşmak için çalışmaya devam edeceğiz.
SİVİL MEMURLAR SENDİKASI GENEL MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaş