ÇÖZÜME ULAŞMAK İÇİN STK’LAR GÜÇ BİRLİĞİ YAPMALI


Sivil Memurlar Sendikası Genel Başkanı Sayın Serdar DURSUN Genel Sekreteri Sayın Hatay KOMAT ve Genel Başkan Yardımcısı Mustafa YALÇINKAYA’dan oluşan heyetimiz, STK’lar arası dayanışma başlığı altında TÜM MEMUR-SEN KONFEDERASYONU’nun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya katılmışlardır.


Söz konusu toplantı, TÜM MEMUR-SEN KONFEDERASYONU, DİVA-SEN Genel Başkanı Sayın Mustafa ÇOPURSUZ, DEMOKRATİK SAĞLIK-SEN Genel Başkanı Sayın Togan DEMİRCAN, Genel Başkan Yardımcıları Sayın Ayşen TOKTAY, Kadir BAĞCI, BİRLİK EĞİTİM-SEN Genel Başkanı Sayın Dr. Murat KARATAŞ, Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet İZCİ, MERKEZ BÜRO-SEN Genel Başkanı Sayın Celil TADİK, BİL-SEN Genel Başkanı Raşit BALABAN ve TÜM TOÇ-SEN Genel Başkanı Abdülkadir TÜFEKÇİ’nin katılımlarıyla gerçekleşmiştir.


STK’lar arası dayanışma süreci kapsamında toplanan heyet, 

- Sendika yöneticilerinin tanışması,

- STK birliktelikleri için kamuoyu oluşturulması,

- Birleşerek kuvvetlenecek sendika yapılarının kazanımlara sağlayacağı katkı,

- Devlet memuru meslektaşlarımızın özlük haklarının iyileştirmesi,

- Farklı hizmet kollarında görev yapan sendikaların ortak çalışmalar oluşturması gibi konu başlıklarında istişareler gerçekleştirmişlerdir.


Olumlu yaklaşımlar ile gerçekleşen istişareler, ortak çalışmaların yürütülebileceğinin de sinyallerini vermiştir. TÜM MEMUR-SEN KONFEDERASYONU ev sahipliğinde bir araya gelinen toplantımızda göstermiş oldukları ilgi ve misafirperverliklerinden dolayı saygı ve teşekkürlerimizi sunuyor, hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaş