BİRLİKTE ÇALIŞIRSAK BAŞARACAĞIZ...

Sivil memurların özlük haklarının ileriye götürülebilmesi, kemikleşmiş olan sıkıntıların  çözülebilmesi için güçbirliği yapılması şarttır. Farklı fikirlere sahip üyelerinin hakkını imar edebilmek için sendika kurma yasağının kardırılması adına mücadelemizi vererek ve kazanarak (Anayasa Mahkemesinde iptal ettirerek öncü olan) bu ruhla kurulan öncü sendika SİME-SEN olarak, aynı amaç ve ruhla sonrasında kurulan sendikaların bir an önce birleşerek hedefilerimize daha güçlü ve hızlı ulaşmak gücümüze güç katması en büyük arzumuzdur.


Milli Savunma Bakanlığı’ndan bağımsız  olarak kurulan sendikaların; DAVAMIZIN AYNI fakat YOLLARIMIZIN FARKLI olması sebebiyle hak mücadelesinde bu durum bizi yetersiz bırakmaktadır. TEK VE GÜÇLÜ, bağımsız bir çatı altında birleşerek mücadelemizi sürdürmek sivil memurun ortak çıkarlarına ve menfaatine olacaktır. 


Sivil Memurlar, Sendikal Yasağı Batı Ülkelerinde varolan "savunma ve güvenlik hizmet kolu ile bu kurumlarda çalışan kamu görevlilerini örnek göstererek iptal ettirdik, ancak üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen halen "savunma ve güvenlik hizmet kolu"na kavuşturulmamıştır. Bunun engellenmesinde, memuru yalnızca aidat ödeyen, bir sayı olarak gören ama özelliği olan bu hassas kurumlarımızdaki arkadaşlarımızın sesini dahi duyamayan etkisiz ama yetkili sendikalarında katkısı sivil memurların dikkatinden kaçmamıştır.


Sivil memur camiası için ücret, çalışma koşulları ve özlük haklarında iyileşmesinin yolu SAVUNMA VE GÜVENLİK HİZMET KOLU'ndan geçmekte olduğu sebebiyle, engellenmeye çalışılsa da bu kurumlardaki memurlar olarak güç birlikteliği yaptığımızda sesimizi herkes duymak zorunda kalacaktır.


Haklarımızın temini ve adaletin tesisi için SİVİL MEMURU büro bankacılık ve sigortacılık hizmeti yürüten ve sadece aidat gözüyle gören bir sendikal yapı değil, emeğin ve onurun mücadelesini sergileyecek güçlü ve etkin bir sendikal yapı zorunluluktur.
Bu sendikal yapıyı sağlamak için biz SİME-SEN olarak diyoruz ki; Milli Savunma Bakanlığı’ndan  kurulan bağımsız tüm sendikalara GELİN! DAVAMIZ AYNI, YOLUMUZ BİR OLSUN… 


BİRLEŞMEK İÇİN SAMİMİYİZ, KARARLIYIZ VE İYİ NİYETLİYİZ. ÇÜNKÜ BU BİZİM MESLEKTAŞLARIMIZA KARŞI SORUMLULUĞUMUZDUR!SİVİL MEMURLAR SENDİKASI GENEL MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaş