3600 EK GÖSTERGE VE TOPLU SÖZLEŞME İKRAMİYESİ!

3600 EK GÖSTERGE VE TOPLU SÖZLEŞME İKRAMİYESİ!


Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın 16 Mart 2024 tarihinde "Türkiye Yüzyılının Emekçileri İftar Programında" yapmış olduğu açıklamada; 


Anayasa Mahkemesinin kararı sonucunda Toplu Sözleşme İkramiyesinin iptali  ile oluşan memurların kayıplarının en kısa sürede giderileceği ve 3600 Ek Göstergenin birinci dereceye düşen tüm memurlara verileceği müjdelerini büyük bir memnuniyetle karşıladık.


Bilindiği üzere, sendika olarak Anayasa Mahkemesi kararının hemen akabinde üyelerimizin maddi kayıplarını en aza indirmek üzere hızlı bir şekilde, toplu sözleşme ikramiyesi tekrardan verilene kadar, Nisan ayından itibaren geçerli olmak üzere üye kesinti oranımızı kanunda ki en alt sınır olan binde dörde düşüreceğimizi ilan etmiştik.


Yine 3600 ek gösterge için bir çok kez mücadelenin bitmediğini, 3600 ek göstergenin birinci dereceye düşmüş tüm memurlara da verilmesi için tüm gücümüzle çalışmaya devam ettiğimizi de kamuoyu ile sürekli paylaşmıştık. 


Sayın Cumhurbaşkanımızın bu açıklamaları ile daha bir umutlu olmakla birlikte rehavete kapılmadan, Sivil Memurların Çalışma Hayatına Katkı Yapmak üzere çok daha yoğun bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz. 


SİVİL MEMURLAR SENDİKASI GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU.

Sosyal Medyada Paylaş