!!! SİVİL MEMURLAR SENDİKASI (SİME-SEN) GENEL BAŞKANI KENAN HALUK BAYTEMİR BAŞKANLIĞINDA, GENİŞLETİLMİŞ BAŞKANLAR İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR. !!!

!!! SİVİL MEMURLAR SENDİKASI (SİME-SEN) GENEL BAŞKANI KENAN  HALUK BAYTEMİR BAŞKANLIĞINDA,  GENİŞLETİLMİŞ BAŞKANLAR İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR. !!!


Sivil Memurlar Sendikası Genel Başkanı Kenan Haluk BAYTEMİR başkanlığında genel merkez yöneticilerinin ve tüm bölge/şube başkanlarının katılımı ile “Genişletilmiş Başkanlar İstişare Toplantısı” icra edilmiştir. 


Yapılan toplantıda;

???? Yasalaşan “3600 Ek Göstergenin” revize edilmesine yönelik TBMM’de girişimlerde bulunulması,


???? Maaş/ücret ödemeler ve bankacılık hizmetlerine ilişkin (Promosyon) protokolün yeniden günümüz şartlarına uyarlanması,


???? Yardımcı  Hizmetler Sınıfının kaldırılması için  çalışmalara devam edilmesi,


???? Maaş iyileştirilmesine/tazminatlara/ek ödemelere/nakdi ve ayni yardımlara ait  sendikal tekliflerimizin en üst çözüm makamlarına iletilmesi,


???? Güvenlik ve Savunma Hizmet Kolunun alınmasına yönelik sendika istem ve teklifinin bakanlık seviyesinde görüşülmesi,


????Bağımsız bir Konfederasyon kurma yolunda görüşmelere devam edilmesi,


ile diğer tüm ve sorunlar (Lojman-Orduevi-Silah-Bayram İkramiyesi-Bir Derece Verilmesi-Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği -Yurtdışı Geçici Görevlendirmeler-vb) gerçek bir sendikacılık anlayışıyla  geniş kapsamlı olarak ele alınmıştır.


Başkanlarımızın fikir ve düşünceleri ışığında sendikamızın kısa-orta-uzun vadedeki yol haritası  belirlenerek mutabakata varılmış ve toplantımız sona ermiştir. 


Mutabakatla sonuçlanan toplantımızın akabinde tüm başkanlarımızla birlikte Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün huzuruna çıkılmış, mozoleye çelenk konularak saygı duruşunda bulunulmuş ve Anıtkabir özel defterine not düşülmüştür. 


Kamuoyuna/camiamıza saygıyla duyurulur.

 

Sivil Memurlar Sendikası adına Genel Başkan Kenan Haluk BAYTEMİR

Sosyal Medyada Paylaş