!!! 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ !!!

!!! 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ !!!


Tüm dünyada engelli insanların sorunlarına dikkat çekmek, onları topluma kazandırmak, hayat standartlarını yükseltmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 03 Aralık tarihinin,  engelli olarak tanımlanan bireylerimizin haklarına dikkat çekilmesi açısından önem taşıdığını düşünmekteyiz.


Engelli olmak bir kusur değildir. İnsanların engelli olmaları çeşitli faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan bir sonuç olmakla birlikte her sağlıklı insanın engelli adayı olabileceği de kesinlikle unutulmamalıdır.


Engelli insanlarımızın yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrelerinin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur ve bu vatandaşlarımızın normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür. Bu nedenle toplum olarak duyarlılıkla engelli vatandaşlarımıza gereken desteği sağlamalı ve onları yalnız bırakmamalıyız.


Bu duygu ve düşüncelerle Dünya Engelliler Gününde bütün engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününün kendilerine ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyoruz


Sadece bugünlerde değil her zaman yanınızdayız.


Sivil Memurlar Sendikası Engelliler Komisyonu

Sosyal Medyada Paylaş