MİLLETİMİZİN MURADI; DEMOKRASİ…

Ülkemizin birlik, beraberlik ve bütünlüğünü ortadan kaldırmayı amaçlayan FETÖ/PDY tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen hain darbe girişimi sonrası aziz milletimiz, önüne çıkabilecek her türlü engel ve zorluk karşısında dimdik durarak, canıyla kanıyla kazandığı şanlı kahramanlık zaferiyle adını Türkiye tarihine altın harflerle kazıdı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün "Bütün dünya bilmelidir ki, Türk milleti hakkını, değerini, şerefini tanıtacak güce sahiptir. Türk vatanının bir karış toprağı için bütün millet bir vücut olarak ayağa kalkar. Onurunun bir zerresine, vatanının bir avuç toprağına olacak saldırının bütün varlığına vurulmuş darbe olacağını artık Türk milletinin fark etmediğini sanmak hatadır." sözleriyle aziz milletimiz tek vücut olarak gereken dersi vermiştir.         

Sivil Memurlar Sendikası (SİME-SEN) olarak; 15 Temmuz günü yapılan hain darbe girişimini şiddetle reddetmiş, daha ilk anlarda Yönetim Kurulumuz toplanarak bu hain girişime karşı eylem kararı almıştır. Darbeye katılanlara destek olunmaması, işyerlerindeki kanundışı faaliyete katılmaması için SİME-SEN teşkilatını Genel Başkanımız yayınladığı mesajla uyarmıştır.

Dış güçlerin Türk milletinin bağımsızlığını, demokrasinin geleceğini, vatanın bütünlüğünü, millet tarafından seçilmişlerin iradelerini yok etmeye kastettiği bu gecede demokrasinin yılmaz bekçileri olarak milletimiz ve devletimizle birlikte büyük bir mücadele verdik. Darbe övücülerinin haklı tarafı yoktur. Daima demokrasinin yanında olunmalıdır. Milletimizin egemenliği bir tartışma konusu dahi edilememelidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sözünde vurguladığı gibi; “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.”

Hain darbe girişiminin asıl hedefinin; vatanımızı parçalamak ve bölmek, ülkemizi kaosa sürüklemek  ve iç savaş çıkartıp kardeş kavgası yaratmak ve tüm demokratik kazanımlarımızı ortadan kaldırmak olduğu unutulmamalıdır. Vatan bütünlüğümüz, bağımsızlığımız, bayrağımız, aile ilkelerimiz hiçbir şartta sarf-ı nazar edilmemelidir.

4 yıl önce bugün Türkiye Cumhuriyeti’ne, milli iradeye, birliğimize ve beraberliğimize karşı yapılan 15 Temmuz alçak darbe girişimini ve ülkemiz üzerindeki kirli emellerini gerçekleştirmek isteyen hainleri bir kez daha lanetliyoruz. Allah bize bir daha 15 Temmuz gibi bir ihanet yaşatmasın. Vatanın bekası için canını feda edenler, bir parçasını kaybedenler tarih sizleri şeref ve onur sayfalarına kaydetti. Tüm dünya bilmelidir ki bu aziz millet; bütünlüğümüze, birlik ve beraberliğimize göz dikenlere her zaman gerekli cevabı verecektir.

FETÖ/PDY'nin şehit ettiği vatan evlatlarının aileleri hüznünü içinde yaşarken, gazilerimiz, milletimiz ve SİME-SEN ailesinin isteği devletin hain terör örgütü mensuplarını titizlikle kesin sonuç alıncaya kadar temizlemeye devam etmesidir. Üyelerimiz ile beraber bu hain girişimin bertaraf edilmesi için milletimiz ve devletimizle birlikte darbeye karşı dik duruş sergilenmiştir. Bu hain girişimi önlemek için o gece mücadele eden vatansever üyelerimize de bu vesileyle tekrar teşekkür ederiz.

SİME-SEN ailesi olarak darbecileri bir kez daha lanetleyerek, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, 15 Temmuz ve tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü şehitlerimize, gazilerimize ve aziz milletimize ithaf ediyoruz.

SİME-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULUSosyal Medyada Paylaş