Ekpss Ek Başvuru Talebimize Yanıt Geldi

Elazığ,Bingöl,Malatya ve çevre illerde yaşanan depremler ve pandemi sürecinden kaynaklı olarak yaşanan insani risk durumları nedeniyle birçok engelli vatandaşımız süresi biten raporlarını yenileyememiş. itiraz başvurusu yapamamış ve engellilik hali yeni ortaya çıkan vatandaşlarımız yeni rapor alamamışlardır. Öte yandan, kırsal kesimde yaşayan engelliler, başvuru süreleri hakkında bilgi sahibi olamamışlardır. Bu sebeplerle 2020- EKPSS için ek başvuru açılması talebinde bulunduk.


Yaptığımız başvuruya istinaden ÖSYM'den gelen yazıda 11.10.2020 tarihinde uygulanacak 2020-EKPSS sınavı için adaylardan yeniden geçbaşvuru alınacağı bildirilmiştir. Söz konusu sınav için belirlenecek yeni geç başvuru tarihleri, 2020 Ağustos ayı içinde ÖSYM'nin internet sayfasından adayların ve kamuoyunun bilgisine sunulacaktır. 


EKPSS başvurusunu yapan adaylardan sınav merkezi tercihini değiştirmek isteyen adaylar da ilgili sınav için belirlenecek geç başvuru tarihlerinde ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden (https://ais.osym.gov.tr) sınav merkezi tercihlerini güncelleyebileceklerdir.2020-EKPSS'ye başvuran adaylar, bu sınav belirlenecek tarihlerde engel bilgileri ile öğrenim düzeyi bilgisini de güncelleyebileceklerdir.


SİME-SEN olarak, sınava girecek olan girecek olan tüm vatandaşlarımıza başarılar dileriz.


SİME-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

Sosyal Medyada Paylaş