Büyük Zaferin 98. Yıl Dönümünü Kutlamanın Onur Ve Gururunu Yaşıyoruz!

30 Ağustos Zafer Bayramını kutlarız.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin cesaret ve kahramanlığının destanlaştığı, vatanın savunulması ve milletin bağımsızlığı uğrundaki azim ve kararlılığının en önemli göstergelerinden birisi olan, 26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos’ta Türk Ordusu’nun zaferiyle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 98’inci yıl dönümünü kutlamanın gurur ve heyecanı içerisindeyiz.

Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde başlatılan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin çağdaş bir devlet olarak inşası sürecinde şanlı tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan bu büyük zafer, aziz milletimiz için birlik ve beraberlik duygusu ile bağımsızlık tutkusunun abideleştiği bir onur ve gurur kaynağı olmuştur.

Atatürk'ün büyük zafere ilişkin, "Her safhasıyla düşünülmüş, hazırlanmış, idare edilmiş ve zaferle sonuçlandırılmış olan bu harekat, Türk ordusunun, Türk subay ve komuta heyetinin yüksek kudret ve kahramanlığını tarihe bir kere daha geçiren muazzam bir eserdir. Bu eser, Türk milletinin hürriyet ve istiklal düşüncesinin ölümsüz bir abidesidir. Bu eseri yaratan bir milletin evladı, bir ordunun başkomutanı olduğumdan, mutluluk ve bahtiyarlığım sonsuzdur." sözlerini hatırlatırız.

Sivil Memurlar Sendikası (SİME-SEN) olarak, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin her kademesinde üstün bir vazife anlayışı ve fedakarlık içinde görev yapan ve yıllarını bu orduya vermiş emekli TSK mensuplarımızın ve Yüce Türk Milletimizin Zafer Bayramı'nı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü'nü kutluyoruz.


SİME-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİMİ

Sosyal Medyada Paylaş