EMEĞİN VE ONURUN SENDİKASI SİME-SEN GENEL MERKEZ VE TEŞKİLATI İLE BİRLİKTE 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ'NDE TAKSİM'DE!

Koronavirüs salgını ve 29 Nisan - 17 Mayıs tarihleri arasında ülke genelindeki tam kapanma sebebleriyle bu yıl 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Sivil Memurlar Sendikası olarak İstanbul Valiliğinden alınan özel izinle Taksimdeydik! 

Sime-Sen’e katılım sağlayan SİPER-SEN Genel Merkezinden kısıtlamalar nedeniyle bir yöneticide bizlerin yanındaydı. Hep birlikte meydanlarda olamasak da GÖNÜLLERİMİZ DAİMA EMEĞİN VE DAYANIŞMANIN YANINDADIR.


Heyetimiz alandaki yerini aldıktan hemen sonra Genel Başkanımız Sayın Serdar DURSUN basın açıklamalarında bulunurken, anıt önüne karanfil bırakma merasimini de gerçekleştirmişlerdir.

DURSUN’un basına verdiği demeçte;


- ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesinin kabul edilemez ve mesnetsiz olduğunu ifade ederek sivil memurların COVİD-19 tedbirlerinin dışında bırakılması ve tam kapanma sürecinde bile mesaiye çağırılmasının bir kez daha sivil memurların kurumlardaki önemini gösterdiğini belirtmiş ve sivil memurun özlük hakları olan 

-özel hizmet tazminatı, 

-vergisiz harçsız silah taşıma hakkı, 

-yıpranma hakkı, 

-ücretsiz toplu taşıma kullanımı gibi konu başlıklarına değinmiştir.


SİVİL MEMURLAR SENDİKASI (SİME-SEN) olarak; emek ve alın terine olan saygının göstergesi olan hakların kazanılması için her zaman ve her platformda şartlar ne olursa olsun mücadelemizi sürdürmekte, sesimizi olabildiğince gür çıkarmaya devam etmekteyiz.


Emeklerimizin değerinin bilindiği barış ve kardeşliğin egemen olduğu, sosyal devlet, adalet, eşitlik ve sendikal hakların tam olarak işlediği bir düzen isteği ve umuduyla, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, sağlık, esenlik dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz


SİVİL MEMURLAR SENDİKASI GENEL MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaş