SIKINTILAR İÇİN ÇÖZÜM BEKLENİYOR

1.3.2018, 18:05'de eklendi
SIKINTILAR İÇİN ÇÖZÜM BEKLENİYOR
Başkan Saral, Başbakan Yıldırım’a bilgi dosyalarını teslim etti Sivil Memurlar Sendikası (SİME-SEN) Kocaeli Şube Başkanı Sevindik Saral geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen programda TSK’da görev yapan Memur ve Ailelerinin elzem sorunlarını ve çözümlerine ilişkin hazırlanan bilgi dosyalarını Başbakan Binali Yıldırım ve Savunma Bakanı Nurettin Canikli’ye sunduklarını yayınladıkları basın açıklaması ile duyurdular.

Başkan Saral, Başbakan Yıldırım’a bilgi dosyalarını teslim etti

Sivil Memurlar Sendikası (SİME-SEN) Kocaeli Şube Başkanı Sevindik Saral geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen programda TSK’da görev yapan Memur ve Ailelerinin elzem sorunlarını ve çözümlerine ilişkin hazırlanan bilgi dosyalarını Başbakan Binali Yıldırım ve Savunma Bakanı Nurettin Canikli’ye sunduklarını yayınladıkları basın açıklaması ile duyurdular.

Saral, “Denizaltı imalatı yapan Dünyada sayılı ülkelerden ve TSK mensubu olmaktan onur ve gurur duyduğumuzu belirtiriz”

Geçtiğimiz Pazar günü Gölcük Tersane Komutanlığında üretilecek olan üçüncü denizaltımız MURATREİS’in ilk kaynak atma törenine katılan Başbakan Binali Yıldırım ve Savunma Bakanı Nurettin Canikli’ye TSK’da görev yapan Memur ve Ailelerinin elzem sorunlarını ve çözümlerine ilişkin hazırlanan bilgi dosyalarını sunduklarını belirten bir basın açıklaması yapan SİME-SEN Kocaeli Şube Başkanı Sevindik Saral yaptığı açıklamada, “Kocaeli İlimizin Gölcük İlçesinde konuşlu bulunan MSB Gölcük Tersanesi Komutanlığında yeni tip yerli Milli Denizaltı kapsamında yapılan Denizaltılarımızın üçüncüsü olan MURATREİS denizaltısının ilk kaynak töreninde Sayın Başbakanımız  Binali Yıldırım , Milli Savunma Bakanımız Sayın Nurettin Canikli , Başbakan Yardımcısı Sayın Fikri Işık, Deniz Kuvvetleri Komutanımız Koramiral Adnan Özbal, Donanma Komutanımız Koramiral Ercüment Tatlıoğlu, Gölcük Tersane Komutanımız Tuğamiral Aydın Eken, Gölcük Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Ellibeş, Bölgemizde bulunan birlik Komutanları ve STK temsilcileri ile gerçekleştirilmiştir. Denizaltı imalatı yapan Dünyada sayılı ülkelerden ve TSK mensubu olmaktan onur ve gurur duyduğumuzu belirtiriz”

Törene SİME-SEN’den yoğun katılım oldu

Gerçekleşen törene SİME-SEN olarak yoğun bir katılım gösterdiklerini ifade eden Başkan Saral, “Törene davetli olan SiME-SEN Genel Başkanı Sayın Serdar Dursun, Başkan Yardımcısı Sayın Hatay Komat, Başkan Yardımcısı Sayın Ercan Büyükkaya , Kocaeli Şube Başkanı Sevindik Saral, Gölcük Tersanesi Temsilcimiz ve Şube Delegemiz Sayın Bahattin Akşit, Şube Delegelerimiz Sayın Hüseyin Aksoy ve Sayın Turgay Koca katılmışlardır. Vatanımızın Bekası için şu an AFRİN’ de ve Vatanın her karışında görev yapan TSK mensuplarına ve Polis teşkilatımızın başarısı için Allah’tan duacıyız. Bu vesile ile Şehit olan Kardeşlerimize evlatlarımıza Allahtan rahmet diliyoruz. Mekanları cennet olsun. Onları yetiştiren Eli öpülesi Anne ve Babalardan Allah razı olsun. Yaralanan Gazilerimize Allah’tan şifalar diliyoruz. Geride kalan yetimlerine ve ailelerine devletimizin her zaman ki gibi sahip çıktığını görmekten mutluluk duymaktayız” dedi.

Saral, “Dosyamızı Başbakanımıza teslim ettik”

AFRİN Harekatında Milli silah ve Teçhizatımızın kullanımının önemi bir defa daha ortaya çıkmıştır. Barış için savaşan unsurların idamesi önem arz etmektedir. Donanmamızın muharip unsuru olan su üstü ve su altı gemilerinin harbe hazır olması için Tersane ve Askeri fabrikalarımız Cumhuriyetimizin bekası için çok değerlidir. Dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece Tersanelerimiz ve Fabrikalarımızın kabiliyeti arttırılmalı bu tesisler teknik donanım ve teknoloji ile donatılmalıdır.
SİME-SEN Yönetimi olarak TSK’da görev yapan Memur ve Ailelerinin elzem sorunlarını ve çözümlerine ilişkin hazırlanan bilgi dosyalarımız Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve Savunma Bakanımız Sayın Nurettin Canikli’ye sunulmuştur. Saygılarımızla Kamu oyuna Arz olunur” dedi.

 

http://golcukhaber.com.tr/2018/02/sikintilar-icin-cozum-bekleniyor/

Fotoğraflar
Yazılım &Tasarım OMEDYA