MERKEZ VE TAŞRA TEŞKİLATIMIZIN DİKKATİNE

4.4.2020, 23:19'de eklendi
MERKEZ VE TAŞRA TEŞKİLATIMIZIN DİKKATİNE

Değerli Başkanlarım;
Dünyayı ve Ülkemizi de tehdit eden Koronavirüs (Covid-19) olarak bilenen bulaşıcı hastalıkla mücadele devam ederken,bir  yandan da hayatımız devam etmektedir. Sosyal izalasyaon mesafesini mümkün oldukça uzak tutulması adına kurumsal taleplerimiz doğrultusunda kurumlarımızın büyük bir kısmı genelgeler ve emirler ile esenk mesai uygulamasına geçilmiş, kronik hastalığı olan arkadaşlarımızın idari izinli sayılmaları için yapmış olduğumuz girişimler karşılığını bulmuştur.


İş hayatımız ve sosyal hayatımız her türlü sevinçli ve üzüntülü habere rağmen devam etmekte olup bu da yaşamın bir parçası haline gelmiştir.
Bildiğiniz gibi; 4688 sayılı kanun kapsamında her yıl yapılan 15 Mayıs sendika  sayımları bu yıl da tekrar edilecektir. Sizlerin iş yerleri özelinde bizlerin kurumlar ve kuruluşlar nezninde yapmış olduğunuz emek mücadelesinin sahada karşılığının değerlendirmesi olarak nitelendirebileceğimiz bu sayımlar için 2020 yılı sürecin sonlanmasına az bir süre kaldı.


SİME-SEN in yetkili olduğu 5 kurumun yanı sıra en çok üye kaydı yaptığımız 3 kurumun da yetkisini almamız  SAVUNMA HİZMET KOLU oluşturulması için önemli bir kazanım olacaktır. Sendikal vekaletenini aldığımız kurumlarda yaptığımız ortak çalışmalar sonucunda çalışan arkadaşlarımızın çalışma hayatına yapmış olduğumuz katkılar günden güne artmakta Görevde yükselme sınavları gelenek haline gelmesi için verdiğimiz çalışmalar meyvesini vermeye başlamıştır. Yurtdışı geçici görev kadrolarının sayılarını artırma taleplerimiz devam etmektedir. Bununla birlikte; İş ve Özlük haklarımızdaki iyileşme taleplerimizi Cumhurbaşkanlığına, kurumlarımızın yönetim kadrolarına ve siyasi partilere ısrarlı bir şekilde iletiyor, üyelerimizden aldığımız güç ile sürekli gündemde tutuyoruz. Sayımlar öncesi SIME-SEN üyesi olamayan her mesai arkadaşlarımız bizim için SİME-SEN Ailesine katılmaya adaydır. Bu kapsamda tüm memur arkadaşlarımız ile  tekrar görüşmeler yapmanızı ve bu arkadaşlarımızı aramıza katılmaları yönünde gerekli çalışmaları/istişareleri yapmanızı/ sağlamanızı rica ederim.


Bu yıl sayımlar için diğer STK’lar dan SİME-SEN Ailesi'ne 14 Nisan 2020 üyelik için son gündür. Bu tarihten sonraki istifalı üyelikler 2021 yılı için sayılacakdır. 15 Mart 2020 tarihinden sonra her hangi bir sendikaya üye olmayan kişiler için Mayıs ayı içinde maaşlar yapılmadan aktif olacak üyelikler Sime-Sen Ailesinin bir ferdi olarak sayılacaktır.


Bu zor süreçte SİME-SEN Ailesine katılan her Arkadaşımız için ÜCRETSİZ SİME-SEN KAZA HAYAT SİGORTASI ve HUKUKİ DESTEĞİMİZ yasal olarak hayata geçmektedir.
Bildiğiniz gibi birliklere ziyaretlerin yasaklanmasına dolayı sizlere desteğimiz iletişim kanallarından  24 saat devam iletilmekte. Tereddüt içinde olan ve SİME-SEN Teşkilatımız ile görüşmek isteyen kişiler için www.simesen.org.tr adresi içinde teşkilatımızın iletişim numaraları bulunmaktadır.


Şimdiden anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederim. Bu illetden bir an önce uzaklaşmak alacağımız Tedbirler den daha zor değil. Sağlıklı günler dilerim, Allah'a emanet olun...


Ercan BÜYÜKKAYA
SİME-SEN GNL.BŞK.YRD
( TEŞKİLAT )
05494394905
Doğru bilgi ve güncel haberler için kurumsal adreslerimizi ziyaret ediniz.
www.simesen.org.tr
Facebook : Sivil Memurlar Sendikası

Yazılım &Tasarım OMEDYA