JANDARMA GENEL KOMUTANI SİVİL MEMURLAR SENDİKASINI (SİME-SEN) AĞIRLADI

3.1.2020, 18:52'de eklendi
JANDARMA GENEL KOMUTANI SİVİL MEMURLAR SENDİKASINI (SİME-SEN) AĞIRLADI
Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Sayın Arif ÇETİN Sivil Memurlar Sendikasını komutanlık makamında kabul etmiştir.

Sivil Memurlar Sendikasının (SİME-SEN) Genel Başkanı Serdar DURSUN, Genel Sekreter Hatay KOMAT, Genel Başkan Yrd. Ercan BÜYÜKKAYA, Ankara Şube Başkanı Kemal DUMAN, İzmir Şube Başkanı İbrahim GÜMÜŞ ve Kadın Kolları Komisyon Başkanı Arzu YILMAZOĞLU DOĞAN tarafından, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral  sayın Arif ÇETİN 03 Ocak 2020 tarihinde komutanlık makamında ziyaret edilmiştir.

 

Ziyaret esnasında; Jandarma Genel Komutanlığında görevli Devlet Memurlarının ekonomik, mesleki ve sosyal hak ve menfaatlerine yönelik sorunlarına / mağduriyetlerine yönelik çözüm önerilerini içerir sunum dosyamız sayın Jandarma Genel  Komutanımızla istişare edilerek elden teslim edilmiştir.

 

Sunum dosyamızda belirtilen 23 maddelik talebimiz ile birlikte, öncelikli olarak; sayın komutanımız ve heyeti (Hukuk Hizmetleri Başkanı,  Personel Daire Başkanı, Sivil Memur Şube Müdürü, Komutan Genel Sekreteri)

- Maaş iyileştirilmesi,

- Yurtdışı geçici, görevlendirmeler,

- Görevde Yükselme sınavı,

- Harçsız  silah alma ve taşıma,

- 657 S. Dev.Me. Kanunun 68/b maddesinin uygulanarak genişletilmesi,

konularına  olumlu bir yaklaşım sergilemiş ve bazı konularda bizden bilgi ve belge istenerek birlikte çalışma kararı alınmıştır.

 

Sayın Komutanımızın ve heyetinin  konulara yaklaşımından ve göstermiş oldukları misafirperverliklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz.

 

SİME-SEN GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

Fotoğraflar
Yazılım &Tasarım OMEDYA