GÜN HAKLI TALEBİMİZİ CİMER’DEN DE HAYKIRMA VE HATIRLATMA GÜNÜDÜR!

27.3.2019, 18:47'de eklendi
GÜN HAKLI TALEBİMİZİ CİMER’DEN DE HAYKIRMA VE HATIRLATMA GÜNÜDÜR!

Değerli üyelerimiz; bildiğiniz üzere, maaş iyileştirmesi başta olmak üzere özlük haklarımıza ilişkin taleplerimizi ilgili makamlara sunduk ve sunmaya devam etmekteyiz.

Bu kapsamda; 15-20 Nisan 2019 tarihlerinde çıkacak olan yan ödeme kararnamesinin karar aşamasında olduğu göz önüne alınarak, yaklaşık bir yıldır verdiğimiz mücadele neticesinde Bakanlığın tasarısına eklettiğimiz, sivil memurlara emeğinin karşılığı olarak hakettiği maaş iyileştirmesinin yapılması noktasında, sesimizi, tepkimizi ve gücümüzü gösterme adına sizlerin desteğine ihtiyaç duyulmaktadır. 

Bu bağlamda; sendikamızın Genel Merkez Yönetim Kurulunun aldığı karar gereğince; aşağıda hazırladığımız metnin siz üyelerimiz tarafından bireysel olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza CİMER kanalıyla iletilmesinin/gönderilmesinin de hak alma noktasında yararlı ve etkili olacağı değerlendirilmiştir.

Bu kampanyamızın camiamıza hayırlı olmasını diliyor, tüm üyelerimizin bu kampanyaya katılarak haklı mücadelemize destek olmasını bekliyor ve saygılarımızı sunuyoruz.

Sivil Memurlar Sendikası 
Genel Merkez Yönetim Kurulu

Başvuru linki alttadır.
https://www.cimer.gov.tr/

 

CİMER BAŞVURU METNİ :

Sayın Cumhurbaşkanım; kadim devletimizin ve aziz milletimizin bütünlüğü ve güvenliği için hizmet yürüten Milli Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı bünyesinde sivil memurlar olarak görev yapmaktayız. Stratejik kurumlarda görevli biz sivil memurlar, zor çalışma şartları ve terör tehdidi altında görev yaptığımızdan dolayı diğer memurlardan daha fazla can güvenliği riski taşımakta ve yıpranmaktayız. Birlikte görev yaptığımız üniformalı personele iyileştirme yapılmakta olup; yapılmasından da memnuniyet duymaktayız. Ancak bizler üniformalı personel ile aynı binada hatta aynı odada birlikte çalışmamıza rağmen iyileştirme yapılırken unutulmaktayız. Üniformalı personele yapılan iyileştirme bize yansıtılmayınca kurumumuza olan aidiyet hissimiz zedelenmektedir. Geçen sene sivil memurlara iyileştirme yapılacağı söylenmekte ise de konuyla alakalı yetkililer tarafından bu iyileştirme yapılmamış olup, bu sene de aynı durum yaşanırsa bu durum bizlerin moral/motivasyon kaybına sebebiyet verecektir. Bu kapsamda; refah ve kalkınmanın garantisi olduğunu belirttiğiniz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçilmesiyle birlikte 2019 yılına ilişkin zam ve tazminat belirlemelerinin zat-ı devletleriniz tarafından yapılacağını öğrenmiş bulunmaktayım.Yukarıda açıkladığım sebeplerden dolayı, üniformalı personele yapılacak yeni iyileştirme kararnamesine; adı geçen bakanlıklarda görevli biz sivil memurların dahil edilmesini daha önceki sistemde olduğu gibi unutulmamamızı saygılarımla arz ve talep ederim.

Yazılım &Tasarım OMEDYA