EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ

30.11.2018, 20:27'de eklendi
EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ
2828 Sayılı Kanun Kapsamında EGM 'de çalışanlara sınavsız unvan değişikliği

27 Mart 2018 tarihinden 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununa eklenen Geçici 16ncı maddenin uygulanması için hazırlanan 20.11.2018 tarih ve 30601 Resmi Gazete ile Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında Tanınan İstihdam Haklarının Kullanımına İlişkin Yönetmelik yayınlanmıştı.

Yönetmeliğin yayınlanmasının ardından Emniyet Genel Müdürlüğü bu kapsamda istihdam ettiği personelleri için Unvan Değişikliği Yapılması için Tüm Teşkilata yazı göndermiştir.

Emniyette Çalışan 2143 kişi 2828 sayılı Kanun Kapsamında istihdam edilmiştir. 277 Kişinin ve özellikle meslek bazlı unvanların alınması hayal kırıklığı yaşatmıştır.

Genel İdari Hizmetler sınıfı (GİHS) ihtiyacını Polis Memurluğundan ( Emniyet Hizmetleri Sınıfı) Sağlık Şartları Yönetmeliğine göre GİH sınıfına geçenlerden ( VHKİ, Bil. İşlt., Şoför, Memur) karşıladığı görülmektedir.

Bu nedenle GİH sınıfı unvan değişikliğine gitmemesi Meslek Bazlı olmayan Lisans, Önlisans ve Lise mezunu 2828 kapsamında işe girenlerin ihtiyaçlarını karşılamamaktadır.

Gönderilen yazıda bu kapsamda işe girenlerden yayınlanan ( Dosya Ekimizde Mevcut) Unvanlara göre müracaatların alınarak 15.12.2018 tarihine kadar Emniyet Genel Müdürlüğüne gönderilmesi istenmiştir.

Talep edilen listelerde meslek bazlı unvanlara ihtiyaç olduğu gözüken Emniyet Genel Müdürlüğü buna göre;

Lisans Mezunlarından Toplam 18: (Sosyal Çalışmacı=6, Programcı=9, Hemşire=3) 

Önlisans Mezunlarından Toplam 60 : (Grafik Teknikeri=2, Elektrik Teknikeri=25, Makine Teknikeri=6, İnşaat Teknikeri=10, Sıhhi Tesisat Teknikeri=11, Ağaç İşleri Teknikeri=6)

Meslek Lisesi Mezunlarından Toplam 199 : ( Grafik Teknisyeni=1, Ağaç İşleri Teknisyeni=40, Elektrik Teknisyeni=86, İnşaat Teknisyeni=9, Tesviye Teknisyeni=4, Sıhhi Tesisat Teknisyeni=36, Motor Teknisyeni=4, Metal İşleri Teknisyeni=11, Telekomünikasyon Teknisyeni=1, Makine Teknisyeni=7) Toplam 277 kişi unvan almaktadır.

 

Peki Yerleştirme nasıl ve neye göre olacak ?

Gönderilen yazıda ilk olarak personelin müracaatlarını diplomalarına uygun olarak, beş tercih belirlenerek yapmaları istenmektedir.

Müracaatları alınan personelin yerleştirme işlemlerinde öncelik; 

1- Kıdem Yılı 

2- Performans Notu

( Kıdem tarihlerinin eşit olması durumunda )

3- Sicil Numarası

( Kıdem tarihi ve Performans Notlarının da eşit olması durumunda sicili küçük olan)

göre yapılacaktır.

 

Bu kapsamda yetersiz ama bir başlangıç olarak kabul ettiğimiz Unvan Değişikliğini hak eden üyelerimize ve Tüm Emniyet Sivil Memurlarına hayırlı olsun diyoruz. Emniyet Sivil Memurlarının Tümü için Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı açılması için gerekli çalışma ve takbimiz yapılmaktadır. En Kısa zaman da da Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı açılması dileğiyle.

 

SİME-SEN Genel Merkez Yönetimi

Fotoğraflar
Yazılım &Tasarım OMEDYA