CUMHURİYETİMİZ SİZ ÖĞRETMENLERİMİZE EMANETTİR

23.11.2019, 23:38'de eklendi
CUMHURİYETİMİZ SİZ ÖĞRETMENLERİMİZE EMANETTİR
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun.

Sivil Memurlar Sendikası Genel Başkanı Serdar DURSUN 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı. Mesajında Sayın DURSUN ;

"Öğretmen; insanları eğitmeyi ve öğretmeyi meslek edinen, eğitim kurumlarında çocuk ve gençlerin eğitim öğretimlerine rehberlik eden, yön veren ve yaşama hazırlayan kimsedir.

İnsanın yaşamdaki ilk yardımcıları anne, baba, abla, ağabey, nine ve dedesidir. Büyüyüp gelişen çocuk bilgilenme sürecine girer. Bu nedenle aile içi eğitim ve öğretim yetersiz kalır. Çocuğun bu döneminde ihtiyaç duyduğu bilgileri, ancak okulda öğretmen kılavuzluğunda sistemli bir eğitimle alacağı ve yönlendirileceği somut olarak ortaya çıkmıştır. Okulun ve öğretmenin devreye girmesiyle ailenin de bu konuda yükü paylaşılmış olur. 

Dünyanın her yerinde öğretmenler, toplumun en fedakar ve saygıdeğer insanlarıdır.

24 Kasım Öğretmenler günü vesilesiyle Tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü Kutlar, Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve şehit olan, ebediyete irtihal eden öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum.

Son olarak Atatürk'ün sözü ile bitirmek isterim ki,

"Öğretmenler! Cumhuriyet sizden fikri hür.Vicdanı hür.İrfanı hür nesiller ister" bu nedenle Cumhuriyetimiz siz Öğretmenlerimize emanettir." dedi.

 

Sime-Sen Genel Merkezi

Yazılım &Tasarım OMEDYA