BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR

5.12.2018, 18:55'de eklendi
BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR
Bağımsız sendikalar istişaresinin 5ncisi gerçekleştirildi.

Değerli başkanlarım; SİME-SEN, TEÇ-SEN, DİVA-SEN, SAHİM-SEN, SİME-SEN ENERJİ, AES ve TÜM-SAĞLIK-SEN sendikaları;  tüm sendika Genel Başkanlarının almış oldukları “birlikte hareket etme” kararı gereğince; 03 Aralık 2018 tarihinde aylık olağan toplantısını gerçekleştirmiştir.

Bağımsız sendikalar platformu doğrultusunda siyasete bulaşmama üyelerinin ve temsil ettiği kamu işyerlerindeki devlet memurlarının haklarının en üst seviyeye çıkartılabilmesi konularını değerlendirmiştir. Kamu içerisinde ücret adaleti yeni dahil olması planlanan hakların bakanlıkların tamamına sağlanması muasır medeniyet hedefinde sendikal faaliyete düşen sorumluluğu yerine getirebilme konusundaki kararlılığımız pekiştirilmiştir.

Toplantıda; tüm devlet memurları camiasını yakinen ilgilendiren..

“3600 Ek Gösterge”

“Bayram İkramiyesi”

“Yardımcı Hizmetler Sınıfı”

“Yıpranma”

“Sınavlarda Mülakatın Kaldırılması”

gibi konularda  birlikte hareket ederek ortak eylem ve basın açıklaması yapılmasına karar verilmiştir.

Oluşturulan bağımsız sendikalar platformuna yeni katılım sağlanması muhtemel sendika genel merkezleri ile de birleşme görüşmeleri sağlanmıştır.

 

Ortak Çalışma ve eylem konusunda özverili davranan, üyelerinin menfaatleri konusunda hiç düşünmeden bir araya gelebilen değerli yöneticilerimize ayrıca teşekkür ederiz.

 

 

 

Sime-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu

 

Fotoğraflar
Yazılım &Tasarım OMEDYA