ASKERİ FABRİKALAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

26.7.2019, 14:43'de eklendi
ASKERİ FABRİKALAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

Değerli Meslektaşlarımız

1’inci Ana Bakım Müdürlüğü namı değer Tank Palet fabrikamızın kararname ile çalışma şekli değişikliği, bu süreçte farklı yaklaşım tarzları yüzünden, tereddütler oluşması durumu gelişmiştir.

Çalışma hayatı konusunda sorulan genel soruların ve boşlukta kalan noktaların aydınlatılması için SİME-SEN Genel Başkanı Serdar DURSUN , Gnl.Bşk.Yrd. Ercan BÜYÜKKAYA, Ankara Şube Bşk. Kemal DUMAN, Kocaeli Şube Bşk. Sevindik SARAL ve Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü (AFGM) Temsilcimiz Yücel KILIÇARSLAN’nında heyet olarak katıldığı dizi görüşmeler, Askeri Fabrikalar Genel Müdür Yardımcısı Tuğgeneral Sn. İsmail AMANVERMEZ  ve Personel Daire Başkanı Sn. Çetin KURTOĞLU ile istişare edilmiştir.

Özlük haklarının zedelenmeden çalışan arkadaşlarımızın ailelerinin de hassasiyetlerinin gözetilmesi, yapılacak işlemlerin zaman kaybetmeden yürütülmesi istenmiştir. Askeri Fabrikalar Müdürlüğü bünyesinde  kontrol teşkilatını oluşturacak meslektaşlarımız 45 civarı kadro hariç ilk aşamada önce AFGM sırası ile MSB bağlısı işyerleri tercihlerinde sıkıntı yaşanmaması için elden gelen çabanın sarf edildiği bilgisi teyit edilmiştir. Yeni yapıya uygun TMK çalışmasının kurban bayramı öncesi yetiştirilmeye çalışıldığı dolayısı ile tayin işlemi göreceklerin en kısa sürede bilgilendirileceği yani, yeni tayin yerlerinin tebliğ edileceği bilgisi paylaşılmıştır. Tank palet fabrikamızın kontrol teşkilatında kalacak meslektaşlarımızın yeni oluşturulan MSB AFGM Bakım, OYAK gibi devlet memurlarına önemli destek sağlayan bir kurumdan arkadaşlarımızın ilişkilerini kesmemesi adına TSK bünyesinde kalabilen arkadaşlarımızın menfaatine olacaktır.

Sivil kurumlara geçiş yapılması sonucunda OYAK üyeliğinin devam etmesinin olanaksız olduğu tarafımıza bildirilmiştir. Kanun değişikliği için Genel Merkezimiz bildirimlerini yapmıştır. TBMM’nin tatile girdiği bu dönemde konu ile ilgili mağduriyetlerin yani OYAK üyeliğinin sonlandırılması konusunun MSB ve TSK işyerlerinden ayrılış ile beraber gerçekleşeceği de beyan edilmiştir. Ayrıca Sakarya ve yakınındaki TSK işyerlerine tayin isteyen arkadaşlarımız için ilave kadro çabası sarf edildiği de değerlendirilmiştir.

Sivil kurumlara tayin isteyen Devlet memurlarının öncelikle MSB ve TSK işyerlerini değerlendirmeleri de görüşme konusu olmuştur. Onarım ikmal müdürlüğü çalışanı olmasının planlandığı belirtilmiştir. Zırhlı ve diğer birliklerimizin tamir, tadil, fasbat, muayene işlerini yürüteceği diğer yapılanma içerisinde MSB’yi temsil edeceği düşünülmektedir. TSK işyerlerimize tayin olunabilmesi için tüm kolaylığın sağlanacağı belirtilmiştir.

Emekli dilekçesi veren meslektaşlarımızın emeklilikleri en kısa sürede onaylanarak özelleşme kanunu kapsamında %30 fazla bedellendirme olumludur. Emeklilik tebliğlerinin en kısa sürede kendilerine ulaştırmak için faaliyetler hızlandırılmıştır.

Sürecin başladığı günden bu yana sadece Cumhurbaşkanlığı makamının tasarrufunda ilerleyen yol haritasında, sonuçlandırılması beklenen işlemler için sona yaklaşılmıştır. Fabrikamız çalışanlarının yanındaki haklı yürüyüşümüz, onları ilk günden bu yana yalnız bırakmadığımız gibi devam edecek. Son şekillendirme yani son arkadaşımız kati yerinde konuşlanıncaya kadar, hassasiyet içerisinde takibimiz sürecektir. Yalnız değilsiniz, yalnız kalmayacaksınız.

Çalışana alın teri dökene saygı borcumuzdur.

Fotoğraflar
Yazılım &Tasarım OMEDYA