"232" YENİDEN DÜZENLENMELİDİR

25.11.2018, 13:22'de eklendi
"232" YENİDEN DÜZENLENMELİDİR

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer'in TSK personelinin fazla mesai ücretlerine yönelik soru önergesini yanıtladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yapan devlet memurlarına, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 232'nci maddesi gereğince "fazla çalışma ücreti/izin" ile ilgili esasların belirlendiği 178'inci madde hükmünün uygulanmayacağı, bu kapsamda fazla çalışma ücreti ödenemediği ve fazla çalışma karşılığı idari izin verilemediğini bildirdi.

TSK personelinin tümüne fazla çalışma ücreti ödenmesine yönelik çalışma başlattıklarını kaydeden Milli Savunma Bakanı Akar, "Fazla çalışma ücretinin TSK'da görevli tüm devlet memurlarına ödenebilmesi veya bu kapsamda idari izin verilebilmesi maksadıyla 657 Sayılı Kanun'un 232'nci maddesinin yeniden düzenlenmesi çalışmaları yürütülüyor." ifadesini kullandı.

Sime-senin mücadelesi ile "Kamu Denetçiliği Kurumu tavsiye kararı vermişti". Bu konuda gereken tüm çalışmaların takipçisi olacağız ve sivil memurların hak ve menfaatleri konusunda çalışmaya devam edeceğiz.

Sime-Sen Genel Merkez Yönetimi
http://www.simesen.org.tr/232-yeniden-duzenlenmelidir-haber…

Bu konuda haberlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz

http://www.milliyet.com.tr/tsk-personeline-fazla-mesai-ucr…/

https://www.haberturk.com/tsk-personeline-fazla-mesai-ucret…

Yazılım &Tasarım OMEDYA